Kolejny dzień projektu edukacyjnego „Maluchy na start!” upłynął naszym „Misiom” pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. Dzieci uczestniczyły w zabawie logorytmicznej „Mecz piłki nożnej”, podczas której ćwiczyły prawidłowy oddech oraz rozwijały umiejętności językowe poprzez zabawę.
Dużym wydarzeniem była wycieczka do hali sportowej oraz na siłownię zewnętrzną. Zostaliśmy zaproszeni na halę, mogliśmy posiedzieć na trybunach oraz wejść na środek boiska i pobiegać. Pani pokazała dzieciom rolki oraz łyżwy i wyjaśniła jak można z nich korzystać. Przedszkolaki miały okazję poznać miejsca przeznaczone do aktywności fizycznej i dowiedzieć się, jak należy zachowywać się w obiektach użyteczności publicznej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęty sportowe oraz rozmawiały o tym, dlaczego ruch i sport są ważne dla zdrowia.
To był dzień pełen ruchu, uśmiechu i nowych doświadczeń sportowych! ⚽?♂️?